logo psk small

image001

W ramach projektu opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" udzieliło naszej szkole wsparcia finansowego w wysokości 2707,74 funtów, które częściowo pokryło koszty wynajmu sal lekcyjnych oraz przekazało kwotę 2640 funtów, która w całości została przeznaczona na jednorazowe nagrody okolicznościowe dla nauczycieli. Projekt jest realizowany ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

godlo z podpisem

Parking

Parking infoDrodzy Rodzice,

Tutaj znajdziecie informacje dotyczące parkingu szkolnego.Zasady parkowania wprowadzone zostaly  jakis czas temu i prosim o ich przestrzeganie

Zasady te wprowadzilismy ze względu na wasze liczne prośby dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa ruchu na parkingu oraz eliminowania pewnych zachowań i tych stanowiących zagrożenie dla waszych dzieci i was samych.

Sytuacja na parkingu szkolnym od dłuższego czasu jest znana. Generalnie ilość miejsc do parkowania jest znacznie mniejsza niż ilość samochodów/osób przyjeżdżająca z rana i po południu podczas sobotnich zajęć szkolnych. Dlatego też są  trudności w poruszaniu się i parkowaniu.

NA dole tego artykułu znajdziecie mapkę parkingu z wyznaczonymi miejscami do parkowania , kierunkiem ruchu oraz z innymi pozostałymi możliwościami parkowania.

Zasady parkowania:

- generalnie parking szkolny został podzielony na obszar przeznaczony dla pracowników szkoły (samochody zaznaczone kolorem żółtym) oraz na obszar przeznaczony dla rodziców (samochody zaznaczone w kolorze zielonym). Dzięki tej zmianie udało nam się także wygospodarować trochę więcej miejsc parkingowych . Pracownicy szkoły przyjeżdżając rano na parking mogą się nawzajem zastawiać zwalniając miejsca z pozostałych obszarów parkingu.

- Dodatkowo na planie oznaczone są wszelkie możliwe inne miejsca gdzie można parkować (kolor niebieski i fioletowy) oraz gdzie postój/parkowanie jest niedozwolone (kolor czerwony).

- obszar parkowania dla pracowników jest także dostepny w godzinach ok. 11.45 w celu ewentualnej możliwości zaparkowania/postoju oraz usprawnienia ruchu 

W celu przypomnienia zwracamy się z prośbą do was o:

- szczególne zachowanie bezpieczeństwa, ograniczenia prędkości i rozwagi podczas poruszania się po parkingu

- przeznaczenie wystarczającej ilości czasu na dojazd do szkoły i unikanie pośpiechu.

- nie zastawianie środka głównego ciągu ruchu (czerwone strzałki) przez zatrzymywanie sie lub postój na środku jezdni, nie blokowanie wjazdu dla karetki pogotowia,strazy pozarnej

- przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem  i przestrzeganie ogólnych zasad ruchu drogowego,

- wyrozumiałość ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych

- unikanie sytuacji postoju i oczekiwania w samochodzie przez osoby prowadzące pojazd. Dotyczy to osób które odwożą inne osoby dorosłe z dziećmi, a same czekają w samochodzie na parkingu przed szkołą szczególnie z rana. W tym wypadku prosimy bardzo o odjazd z parkingu szkoły i znalezienie miejsca postojowego na ulicy dojazdowej do szkoły (w miejscach oznaczonych na fioletowo) lub poza terenem szkoły przy głównej drodze dojazdowej.

Dodatkowe informacje:

- miejsca oznaczone na niebiesko są dodatkowymi miejscami parkowania, w niektórych z nich samochód musi być zaparkowany cala częścią na chodniku. Trzeba mieć na uwadze ze w tych miejscach możemy być zastawieni przez innych rodziców. Prosimy o wyrozumiałość. Nie korzystajmy z tych miejsc jeśli nie mamy tego pewności, że po odebraniu dzieci będziemy czekać w samochodzie przez kilka minut na odjazd innych rodziców.

- linią żółtą oznaczony jest obszar tylko i wylacznie do krótkiego zatrzymania się w celu wypuszczenia osoby dorosłej z dzieckiem. Obszar żółty - "BUS STOP" pełni podobna funkcje natomiast dodatkowo może być użyty w celu postoju/parkowania.

- obowiązuje kompletny zakaz postoju i parkowania w miejscach oznaczonych na czerwono (krzyzykami lub strzałkami oznaczającymi główny ciąg ruchu)

- w miejscach oznaczonych na fioletowo (wokol drogi dojazdowej) dozwolony jest postój/parkowanie tylko i wyłącznie całością samochodu na chodniku.

- prosimy o parkowanie jak najbliżej krawędzi jezdni i nie wjeżdżanie na krawężniki lub na trawę/ziemię.

Na koniec dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom za wyrozumiałość. Ilość miejsc parkingowych jest niestety ograniczona w stosunku do naszych potrzeb.Mamy nadzieje ze ta zmiana pomoże nam usprawnić ruch na parkingu i zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich i naszych dzieci.

Pamiętajmy, że wszyscy odpowiadamy wspólnie za nasze bezpieczeństwo.

Dziękujemy i pozdrawiamy

Health and Safety Coordinator
Dyrekcja i Zarzad Rodziców PSS

 

Parking1 Parking2 

 

 

 

 Logo slonce PSS zoltykontraktRozklad sobotPlatnosci

oferty pracy

poradnik animatorzy

Parking info Parking Informacje

PSS glowny parter 2016 2017

PSS glowny pietro 2016 2017

                      St Thomas