logo psk small

image001

W ramach projektu opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" udzieliło naszej szkole wsparcia finansowego w wysokości 2707,74 funtów, które częściowo pokryło koszty wynajmu sal lekcyjnych oraz przekazało kwotę 2640 funtów, która w całości została przeznaczona na jednorazowe nagrody okolicznościowe dla nauczycieli. Projekt jest realizowany ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

godlo z podpisem

Koncert kolęd 27 Stycznia 2018

Koncert Kolęd 27 Stycznia godz. 18.00 w Kościele Parafii Polskiej, Welland Rd, PE1 3SP  Peterborough 

koncert koled 2018

Boże Narodzenie, to czas, kiedy w wielu domach, ale także w wielu miejscach na całym świecie, grane i śpiewane są kolędy oraz pastorałki. Dla nas oczywiście najpiękniejsze są te polskie, obecne w naszej tradycji od wieków. To one wzruszają najbardziej, ich słowa wyśpiewujemy z pamięci, każdy ma swoją ulubioną.

          „Z wysokiego nieba...” to propozycja wspólnego kolędowania w kościele polskiej parafii w Peterborough, na które zapraszają Polskie Ognisko Muzyczne oraz Polska Szkoła Sobotnia. Te dwa polskie ośrodki kultoralno-oświatowe  po raz pierwszy połączyły siły i opracowały wspólny projekt muzyczny,  który odwołuje się do niezwykle bogatej i bliskiej naszym sercom tradycji kolędowania. Projekt, dzięki któremu dzieci mogą czerpać prawdziwą radość ze wspólnego muzykowania, a przy okazji lepiej poznawać tradycje oraz polską kulturę muzyczną.

          Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu wychowanków i nauczycieli Polskiego Ogniska Muzycznego i Polskiej Szkoły Sobotniej w Peterborough. Wśród 17 utworów znajdą się m. in. Świeć gwiazdeczko Arki Nowego, Śpij maluszku, Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem i wiele innych świątecznych utworów. Do akompaniamentów granych przez dzieci i nauczycieli Polskiego Ogniska Muzycznego śpiewać będą uczniowie z zespołu „Fantazja” Polskiej Szkoły Sobotniej. Usłyszymy takie instrumenty jak: fortepian, skrzypce, gitara, flet poprzeczny, tin whistle oraz dzwonki chromatyczne. Koncert odbędzie się 27 stycznia o godz. 18:00 przed mszą świętą wieczorną w polskiej parafii w Peterborough: Welland Rd, Dogstorpe, PE1 3SP. Wstęp wolny. Zapraszamy. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.pompeterborough.org.uk oraz www.school-pl.co.uk.

Kamila Sietnik

Logo slonce PSS zoltykontraktRozklad sobotPlatnosci

poradnik animatorzy

Parking info Parking Informacje

PSS glowny parter 2016 2017

PSS glowny pietro 2016 2017

                      St Thomas